Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium Igazgató: Szilvás Ágnes A Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégiuma szakmához jutás lehetőségét biztosítja a tanulási problémával küzdő általános iskolát végzettek számára. A 9-10 évfolyamon az alapműveltség megszerzése mellett személyre szóló törődés biztosítja a „tanulási hiányok” pótlását. Az intézmény tanulókat a megye egész területéről várja, 64 fős modern kollégium áll a diákok rendelkezésére. Angol és német nyelv-oktatás, szaktermek, számítástechnikai termek, saját tanműhelyek biztosítják a tanulási feltételeket. A jelentkezők az alábbi szakmacsoportokban választhatnak képzést: mezőgazdasági, -faipari, -fémipari, -könnyűipari (szövő, nőiruha készítő) -vendéglátó (szakács, cukrász) Elérhetőségek: honlap: www.szakkepzo-szolnok.sulinet.hu e-mail: titkar@szakkepzo-szolnok.sulinet.hu és o.sipos@chello.hu telefon: 56/522-013 fax: 56/522-013/114 cím: 5000 Szolnok, Gyermekváros út 1. levélcím: 5005 Szolnok, Pf. 39.
Révay György Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Kollégium, Pedagógiai Szakszolgálat és Gyermekotthon Igazgató: Burai Zsuzsanna Gyermekotthon-vezetők: Fehérné Balogh Ágnes, Bíróné Szabó Anikó Kollégium vezető: Szabó Mihály A többcélú, közös igazgatású közoktatású intézményben 208 fő enyhe-, vagy középsúlyos értelmi fogyatékos gyermek nevelése-oktatása folyik. A Megyei Pedagógiai Intézet Tanulási képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság szakvéleménye alapján iratkozhatók be a gyermekek az iskolába. Az általános iskolai oktatás mellett folyó szakképzési tevékenysége az enyhe fokban értelmi fogyatékos tanulók számára biztosít speciális szakiskolai képzést, míg a középfokban értelmi fogyatékos tanulók számára a készségfejlesztő speciális szakképzés keretében teremti meg a szakma tanulásának lehetőségét. Ezen a két szakképzési területen kilenc szakképesítés megszerzésére van lehetőség az iskolában. Az iskola mellett működő kollégiumban elhelyezést kapnak a vidéki tanulók. A Tiszaföldváron működő Pedagógiai Szakszolgálat ellátja a tiszazugi térség logopédiai és nevelési tanácsadását. A Tiszaföldvárral egybeépült Homokon a gyermek és ifjúságvédelmi gondoskodásban lévő tanulók elhelyezése két gyermekotthoni egységben szerveződik. Mindkettőben három-három különleges lakásotthon és egy-egy utógondozói ház működik. A gyermekotthoni egységeket a gyermekek sérülési fokától függően különítik el. Az egyikben az enyhe értelmi fogyatékos gyermekek és fiatal felnőttek (lakásonként 10-10 fő), a másikban a középsúlyos értelmi fogyatékos gyermekek és fiatal felnőttek (lakásonként 8-8 fő) nemenkét és életkoronként heterogénen kerülnek elhelyezésre. Legfontosabb cél - a nevelés minden területén - a speciális segítségnyújtás és a képességeknek megfelelő, differenciált foglalkozások szervezése, a cigány etnikai kisebbséghez tartozó, a veszélyeztetett vagy magatartási zavarokkal küzdő gyermekek és fiatalok megsegítése. A kitűzött célok elérése érdekében a gyermekotthoni egységek esetkezelő, gondozási-nevelési, rekreációs, egészségügyi szolgáltatásokat nyújtanak. A szabadidős tevékenységek igen széles körűek: kézügyességet fejlesztő szakkörök, sport foglalkozások, mozi és színházlátogatások, táborozások itthon és külföldön. Azokban az esetekben, amikor nincs remény a családba történő visszakerülésre, minden segítséget megkap a gyermek az önálló élet sikeres megkezdéséhez, mely a fogyatékos emberek esetében különösen nehezített. Az utógondozói tevékenység igen nagy múltra tekint vissza, eredményessége országosan is elismert. Az intézmény egységei a következők: gyógypedagógiai óvoda értelmileg akadályozott tanulók általános iskolája tanulásban akadályozott tanulók általános iskolája készségfejlesztő speciális szakiskola speciális szakiskola szakiskola pedagógiai szakszolgálat kollégium két gyermekotthoni egység Elérhetőségek: e-mail: gyogyped.homok@c2.hu telefon: 56/470-169 cím: Tiszaföldvár-Homok, Beniczky Géza út 5.
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kádas György Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon Igazgató: Víghné Károlyi Katalin Az intézmény a sajátos nevelési igényű, tanulásban – értelmében akadályozott, autista gyermekek óvodája, általános iskolája, készségfejlesztő speciális szakiskolája; többcélú, közoktatási, konduktív gyógypedagógiai nevelési – oktatási intézmény, gyermekotthon. Alaptevékenységei az óvodai nevelés, általános iskolai nevelés, -oktatás, készségfejlesztő szakiskolai nevelés, - oktatás, kollégiumi nevelés, - oktatás és a nevelőotthoni és nevelőintézeti ellátás. Az intézmény ezen alaptevékenységeken túl olyan különleges szolgáltatásokat is nyújt, mint a logopédiai foglakozások, gyógytestnevelés, gyógylovaglás, úszásoktatás, rehabilitációs foglalkozások; és biztosítja korszerű informatikai oktatóterem használatának lehetőségét is. A gyermekvédelmi szakellátás keretein belül az ideiglenes hatállyal elhelyezett, az átmeneti és tartós nevelésbe vett, illetve különleges ellátást igénylő gyermekek, fiatalok számára, családias körülmények között lakásotthonainkban biztosítja az otthont nyújtó ellátást. A nagykorúvá vált fiatalok számára utógondozói ellátást, illetve külső férőhelyen nyújtó utógondozást biztosít. A speciális gyermekotthon 2 x 8 férőhelyen látja el a súlyos tanulási, magatartási és pszichés zavarokkal küzdő, speciális szükségletű fiatalokat. Elérhetőségek: honlap: http://kadasgyorgy.uw.hu e-mail: kadas-altiskola@index.hu telefon: 59/321-919, 59/321-850 fax: 596321-919 cím: 5310 Kisújszállás, Bajcsy-Zsilinszky út 37. levélcím: 5310 Kisújszállás, Bajcsy-Zsilinszky út 37.
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Mészáros Lőrinc Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Igazgató: Lénártné Emri Ildikó Az intézményben 1350 gyermek nevelése-oktatása folyik. A XXI. század igényeit kielégítő szaktantermekben és tanműhelyekben folyik az oktatás, amelyet 32 ezer kötetes könyvtár, tornacsarnok, tornaterem, sportudvar, nyelvi laborok, jól felszerelt szertárak és informatikai termek segítenek. A vidéki tanulók új 110 férőhelyes modern kollégiumban kapnak helyet. A képzés az iskolarendszer szinte teljes vertikumát lefedi: nyolcosztályos gimnázium, négy és nyelvi előkészítő évfolyammal öt osztályos gimnáziumi képzés, szakközépiskolai és szakiskolai képzés a rájuk épülő OKJ-s szakképző évfolyamokkal, szakképzést előkészítő évfolyam és felnőttképzés. A gimnáziumban a nagyon eredményes idegen nyelvi és az informatikai képzés mellett több tantárgyat emelt óraszámban választhatnak a tanulók. A szakközépiskolában érettségit adó oktatás folyik ráépülő szakmai képzéssel közgazdasági, faipari, kereskedelem-marketing, mezőgazdasági, ruhaipari és vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportokban. A szakiskolában szakmai alapozás és gyakorlati képzés folyik gépészeti, faipari, építőipari, közlekedés, ruhaipari, kereskedelem, vendéglátás, mezőgazdasági élelmiszeripari és egyéb szakmacsoportokban. Az intézmény akkreditált felnőtt vizsgáztatási centrumként is működik.
Elérhetőségek: Honlap: http://www.mlgsz.sulinet.hu e-mail: mlgsz@meszaros-jpti.sulinet.hu telefon: 57/540-960 fax: 57/440-347 cím: 5130 Jászapáti, Vasút u. 2. levélcím: Pf.: 26.
Jász–Nagykun–Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat Intézményvezető: Szabó Győzőné A Jász –Nagykun – Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat többcélú, közös igazgatású közoktatási intézmény. Közszolgáltató feladatát az alábbi intézményegységek működtetésével látja el: -Pedagógiai Szakmai Szolgáltatás -Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság -Nevelési Tanácsadó -Egységes Pedagógiai Szakszolgálat -Gazdasági csoport, amely a szakmai feladatok végrehajtását segíti. -Az intézet pedagógiai szakkönyvtár és könyváruda. A Pedagógiai Szakmai Szolgáltatás intézményegység a pedagógiai értékelés, szaktanácsadás, pedagógiai tájékoztatás, igazgatási, pedagógiai szolgáltatás, pedagógus továbbképzés, tanulmányi és tehetséggondozó versenyek szervezése, tanuló tájékoztatás tevékenységeivel segíti a megye közoktatási intézményeit, a fenntartókat és a többcélú kistérségi társulásokat. A szolgáltatásokat a közoktatási intézmények a Jász – Nagykun – Szolnok Megyei Közgyűlés 6/2001. (II. 26.) rendelete alapján térítésmentes, csökkentett térítési díjas, valamint térítéses formában vehetik igénybe. Az intézet, mint akkreditált felnőttképzési intézmény OKJ-s képzéseket is kínál. A pedagógiai szakszolgálatok biztosítják a vizsgálatok, fejlesztő és terápiás foglalkozások, tanácsadás lehetőségét a sajátos nevelési igényű, valamint a tanulási, magatartási, beilleszkedési nehézséggel küzdő, gyermekek, tanulók számára. A vizsgálatokat intézményi megkeresés esetén, egyeztetés szerint a helyszínen teljesítik. A lakóhelyi-lakóhely közeli ellátás megvalósításában 54 szaktanácsadó és 52 utazó szakember (gyógypedagógusok, logopédusok) közreműködik. Az intézet az MSZ EN ISO 9001:2001 szabványkövetelményeknek megfelelő minőségirányítási rendszert működtet, partnereinek minőségfejlesztési szolgáltatásokat is kínál. Nyitva tartás: Hétfő-csütörtök 8.00 – 16.00 Péntek 8.00 – 13.45 A könyvtár nyitva tartási rendje: Hétfő: 8.00 – 12.00 Kedd, Szerda: 9.00 – 16.00 Csütörtök: 9.00 – 17.00 Péntek: zárva Elérhetőségek: honlap: www.szolnok-ped.sulinet.hu e-mail: info@szolnok-ped.sulinet.hu telefon: 56/510-710 fax: 56/510-711 cím: 5000 Szolnok, Mária út 19. levélcím: 5001 Szolnok, Pf: 176
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nagy László Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium Igazgató: Metzinger Ferenc A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nagy László Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium iskola-összevonás révén 2003. július 1-jén jött létre a korábbi Mezőgazdasági és Ipari Szakmunkásképző Intézet, valamint a Nagy László Gimnázium és Híradástechnikai Szakközépiskola jogutódjaként. Az iskolában gimnáziumi, szakközépiskolai és szakiskolai képzés folyik. A gimnáziumi képzés során általános műveltséget megalapozó, valamint érettségi vizsgára és felsőfokú iskolai tanulmányok megkezdésére felkészítő nevelés és oktatás évfolyamonként 1 általános tantervű osztályban folyik. A gimnáziumnak 4 évfolyama van. A szakközépiskolai képzés 9-12. évfolyamain évfolyamonként egy, illetve kettő osztályban folyik érettségire felkészítő, általános műveltséget megalapozó képzés. A kilencedik évfolyamtól kezdődően az informatika szakmacsoportokban folyik elméleti és gyakorlati szakmacsoportos alapozó oktatás. A szakközépiskola 1/13. évfolyamán tanévenként egy csoportban indul szakképesítés megszerzésére felkészítő érettségi utáni szakképzés. A szakiskola kilencedik évfolyamán általános műveltséget megalapozó nevelés-oktatás, pályaorientáció és gyakorlati oktatás, tizedik évfolyamán általános műveltséget megalapozó nevelés-oktatás, valamint a tanítási órák közel 30 %-ában szakmai alapozó elméleti és gyakorlati oktatás folyik. Szakmai alapozó oktatást hét szakmacsoportra folytatunk, ezek a gépészet, az építészet, a faipar, a kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció, a vendéglátás idegenforgalom, a mezőgazdaság és az élelmiszeripar. A szakiskola 1/11. évfolyamán minden évben 8-10 szakmában indul szakképesítés megszerzésére felkészítő képzés (épületasztalos, cukrász, élelmiszer-és vegyiáru eladó, húsipari termékgyártó, kőműves, növénytermesztési gépüzemeltető, gépkarbantartó, pincér, szakács, szerkezetlakatos valamint a festő, mázoló és tapétázó szakmákban) a szakiskola szakképző évfolyamain. Az intézmény kistérségi szerepet tölt be a beilleszkedési zavarral és tanulási nehézséggel küzdő tanulók integrált nevelésében, amely minden tanórára és foglalkozásra kiterjed. Az iskola kollégiumi ellátást is biztosít azok számára, akik ezt igénylik. Elérhetőségek:
honlap: www.nagylaszlo-khegyes.sulinet.hu e-mail: igazgato@nagylaszlo-khegyes.sulinet.hu telefon: 56/530-178 fax: 56/530-177 cím: 5340 Kunhegyes, Kossuth L. u. 15-17.
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hámori András Szakközépiskola és Szakiskola
Igazgató: Varga András Az 1970-es évek elején a szolnoki 633-as iskola irá¬nyítása alatt 630-as önálló nyilvántartási számon került bejegyzésre az iskola jogelődje, amelyben esti tanítás folyt. A megyei szak¬képzési intézményrendszer kiépítése során a későbbiekben a karcagi szakmunkásképző intézet kihelye¬zett tagozataként működött az iskola egészen 1987-ig. 1987 augusztusában, mint városi fenntartású kö¬zépiskola kezdte meg önálló működését. 1996-97-es tanévben indult el a szakközépiskolai képzés és ebben a tanévben vette fel volt tanárának és igazgatójának, Hámori Andrásnak a nevét. 2007. szeptember 1-jétől az iskola fenntartója a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat. Az intézmény meghatározó szerepet tölt be a térség oktatási feladatainak ellátásában, a tanulók száma folyamatosan növekszik. A szakközépiskolai és szakiskolai képzésben négy szakterületen – műszaki, gazdasági, vendéglátó és idegenforgalmi, humán –, tíz szakmacsoportban, 24 szakmában tudja a térség fiataljainak továbbtanulási igényeit kielégíteni.
Elérhetőségek: honlap: http://www.hamori-tfured.sulinet.hu e-mail: iskola@hamori-tfured.sulinet.hu telefon: 59/351-768 fax: 59/511-069 cím: 5350 Tiszafüred, Ady Endre u. 4.
További információk
|